Новий рік по-японськи

Новий рік по-японськи називається О-сьогацу.

Це свято в країні висхідного сонця дуже люблять: по-перше, він дає можливість залишити в році, що минає, усі турботи і печалі, а по-друге, припускає майже тиждень вихідних!

У кінці року, що минає, японці намагаються віддати борги, завершити усі справи, виконати обіцянки і розпочати новий рік "з чистого аркуша".

За п'ятнадцять хвилин до півночі з усіх буддистських храмів починають доноситися удари дзвонів. Їх буде рівно 108. Цифра пов'язана з буддистськими віруваннями - вважається, що людину обтяжують шість вад: жадність, злість, дурість, легковажність, нерішучість і пожадливість. Кожен з них у свою чергу має 18 відтінків. Таким чином, людину обтяжують 108 згубних пристрастей. Кожен удар дзвону проганяє одну з пристрастей і відпускає пов'язані з нею гріхи за минулий рік.

Як і у всьому світі, японський Новий рік немислимий без щедро накритого столу. Але Новорічна трапеза в Японії не супроводжується шумом, сміхом або піснями. Вона проходить у відносній тиші, чинно і благородно. Їжа приймається з думками про майбутній рік і надіями на благополуччя.

Спати в новорічну ніч японці лягають досить рано, щоб прокинутися з першими променями сонця. Першу половину дня присвячують походам в храм, де моляться про майбутній рік і пишуть на дерев'яних табличках звернення до богів. У другій половині дня починають наносити візити друзям, родичам і знайомим. Але не для того, щоб подарувати подарунки, а щоб виразити свою повагу. Подарунки ж даруються раніше, до Нового року.

Остаточне ж прощання з минулим роком відбувається 15 січня. Цього дня з будинку виносяться усі новорічні прикраси і спалюються. Починається новий рік!

 

 

Залишити коментарLeave a Reply

Ви повинні зареєструватися , щоб опублікувати коментар.