Фестиваль Хадака Мацурі в Окаяма

Японія багата своїми традиціями, які найчастіше кардинально відрізняються від наших. І хоча офіційно Новий Рік в Японії відзначають 1 січня, залишилися звичаї, пов'язані зі святкуванням наступаючого року за місячним календарем.

У храмі Сайдайдзі в японському місті Окаяма зустріч місячного Нового Року 2019 відбудеться 16 лютого. Свято супроводжується незвичайною церемонією, яка зародилася ще в 16 столітті. Так зване "Свято оголених" або фестиваль Хадака Мацурі (Hadaka Matsuri) збирає щороку близько 3000 учасників і натовпу глядачів у кількості від 10 до 30 тисяч осіб.

Особливість заходу полягає в тому, що участь у ньому беруть тільки чоловіки у віці від 23 до 43 років. Форма одягу - пов'язка на стегнах fundoshi, на зразок тих, що носять борці сумо.

На початку церемонії учасники розігріваються саке (воно подається безкоштовно). Далі здійснюється пробіжка навколо храму, процедура обмивання в крижаній воді і боротьба один з одним.

Рівно опівночі відбувається кульмінація - жерці кидають в натовп амулети і за них розгортається справжня боротьба. Спочатку амулети були паперовими, але тепер вони виготовляються з двох оздоблених ароматизованих паличок.

У чому сенс цього свята? Вважається, що щасливому володареві амулета цілий рік буде супроводжувати винятковий успіх.

Пристрасті вирують не на жарт, особливо якщо врахувати кількість уживаного саке. Фестиваль завершується гарним феєрверком.

 

Залишити коментарLeave a Reply

Ви повинні зареєструватися , щоб опублікувати коментар.