Аой Мацурі - фестиваль мальви в Кіото

15 травня 2019 року в Кіото відбудеться Аой Мацурі - одне з головних свят Кіото, що збереглося з часів, коли місто служило імператорською резиденцією.
Згідно з легендою, Аой Мацурі є вдячністю древніх японців за позбавлення від зливових дощів і повеней. У дар богам були піднесені саме листя мальви. Святкові обряди стали здійснюватися у святилищах щорічно - в 12-й день п'ятого місяця.

Починається свято весни змаганням лучників на конях у святилищі Сімогамо. Потім біля святилища Камігамо проводяться скачки.
Головний хід свята - з кіотського імператорського палацу до храму Сімогамо, а потім до храму Камігамо - здійснюється в костюмах епохи Хэйан (VIII - XII вв). Правда, в наші дні імператор не бере участь в ході. Замість нього і його свити йдуть одягнені в костюми періоду Хейан жителі міста і актори.

Під час свята виконуються древні танці. Якщо вірити переказу, то одному з цих танців людей навчила фея, що спустилася з небес. Учасники свята, за традицією, одягнені в яскраві костюми, які в обов'язковому порядку прикрашені мальвою - яскравим символом свята.

 

 

Залишити коментарLeave a Reply

Ви повинні зареєструватися , щоб опублікувати коментар.