Сандзя Мацурі - улюблене свято якудзи

Сандзя Мацурі або Фестиваль Сандзя - один з наймасштабніших храмових фестивалів Токіо - проходить в старовинному районі Асакуса щороку в треті вихідні травня. Численна процесія священнослужителів, міських чиновників, гейш, музикантів і танцюристів, наряджених в традиційний одяг періоду Едо, рухається по центральних вулицях до храму Асакуса.

Сотні тисяч глядачів збираються біля синтоистского храму Асакуса-дзіндзя, щоб подивитися на парад з десятків яскраво прикрашених переносних святилищ мікосі.
У перший день по вулиці Янагі-дорі проходить парад величезних платформ, на яких їдуть флейтисти і барабанщики, а також хід танцюристів і ремісників в традиційних костюмах. В суботу десятки переносних святилищ збираються у храмі Асакуса, а в неділю рано вранці стартує головний парад з трьох найбільших мікосі.
Парад завершується синтоїстською релігійною церемонією, за якою йдуть традиційні танці і молитви про урожай та проквітання.

Особливу видовищність святу надає участь в ньому представників кримінальних кланів якудза, які з гордістю оголюються для демонстрації своїх численних татуювань.
Перші два дні вони скромно прикривають татуювання і беруть участь у святковій процесії, але в третій (останній) день скидають костюми і готуються влаштувати справжні веселощі.

Цей фестиваль для них - унікальна можливість продемонструвати народу пишність своїх татуювань "ірезумі". Виставляти напоказ усю цю розкіш їм не дозволяє суворий японський закон, і лише в дні фестивалю Сандзя Мацурі ця заборона знімається, і вони можуть похвалитися барвистими тату, що покривають усе тіло.

 

Залишити коментарLeave a Reply

Ви повинні зареєструватися , щоб опублікувати коментар.