Садо - острів золота, саке та барабанів!

На карті Японії в Японському морі ви можете побачити острів, обриси якого нагадують букву S або Z. Це - найбільший з «далеких островів», острів Садо. Він відноситься до префектури Ніїгата. Біля острова зустрічаються тепле Цусимске та холодне Лиманське течії, тому влітку тут прохолодніше, ніж в Ніїгаті, а взимку - тепліше. Завдяки таким кліматичним особливостям тут можуть одночасно зростати і теплолюбні рослини, такі як мушмула японська (бива) та мандарин, і рослини більш холодних місць - червона сосна, вічнозелений дуб, представляючи флору різних регіонів Японії.

Садо - це справжня скарбниця багатств природи, з різноманітним рельєфом берегової лінії, скелями химерної форми, таємничими незайманими лісами. Рисові поля-тераси, дбайливо збережені та передані від покоління до покоління, також є однією з привабливих особливостей острова.

Колись Садо був місцем заслання. У середньовіччя аристократів і самураїв, які зазнали поразки в боротьбі за владу, виганяли зі столиці Кіото, і відправляли сюди. Для Садо це було гарне придбання, адже з собою вони привозили високу культуру. З усіх подій, якими рясніє історія Садо, мабуть самою видатною була Японська золота лихоманка. Шахти були закриті, але до сих пір можна побачити, якими вони були, особливо в Дою-но Варето, старому кар'єрі. Неподалік розташований тематичний парк «Золоті копальні Садо», який привертає до себе відвідувачів. Там можна побачити, як насправді добували золото.

Острів славиться своїми фруктовими садами та плантаціями грибів шиітаке. З урожаю полів роблять дуже смачне саке - гордість місцевих мешканців. Таємниця - в якісному місцевому рисі та воді з джерел, які б'ють на острові.

Популярна розвага для туристів - катання на оригінальних човнах-бочках, званих Таран-буне. На Садо це жіноче заняття. Водна прогулянка з човняркою, одягненою в традиційний святковий костюм і капелюх з рисової соломи - запам'ятається надовго.

Безліч на Садо і колоритних свят, або мацурі, особливо їх багато влітку. Якщо опинитесь в цих краях в серпні, пропонуємо відвідати Earth Celebration (Свято Землі) - фестиваль, що проводиться з 1988 року з ініціативи знаменитого ансамблю японських барабанщиків "Кодо", уродженців цих місць. Натовпи експресивних фанатів барабанного бою окупують містечко Огі.

Опубліковано 03.06.2019 Культура і традиції, Новини 0 161

Залишити коментарLeave a Reply

Ви повинні зареєструватися , щоб опублікувати коментар.