Фестиваль Хаката Гіон Ямакаса - мацурі Святої Води

Щорічний літній фестиваль Хаката Гіон Ямакасі проходить в святилищі Кусіда в місті Фукуока. Це одна з головних подій острова Кюсю на південному сході Японії. Фестивалю більше семи з половиною століть - він нагадує про чудесне спасіння міста від епідемії чуми в 1241 році. Тоді вулицями пронесли священика, який кропив свій шлях свяченою водою, - і хвороба відступила.

Фестиваль входить в список найбільш цікавих фестивалів Японії. Він проводиться щороку в першій половині липня. Головна подія фестивалю - дивовижне змагання, в якому чоловіки, одягнені в короткі «сорочки» мідзу-Хапп і пов'язки на стегнах харамакі, біжать наввипередки, тягнучи на плечах величезні переносні святилища Какіямакаса. Кожна какіямакаса багато прикрашена та відображає елементи традиційного японського життя, а в центрі поміщається лялька.
Сім кварталів
фукуокського району Хаката команди змагаються в гонці чудово прикрашених фестивальних платформ. У командах по 32 чоловіки. Вони штовхають платформи протягом п'яти кілометрів. Вага ноші величезна - до тонни та заввишки 5-6 метрів. Найбільш видовищний - фінал свята, 15 липня!

Рівно о 4:59 ранку биття барабанів тайко сигналізує про вхід ведучого поплавка Ямакасі на територію храму Кусіда. Після цього кожен з нагаре вступає в гонку з 5-хвилинними інтервалами. Гуркіт барабанів, підбадьорюючі крики тисяч глядачів, що стоять на маршруті ... Поспати в цей літній ранок не вдасться нікому!          

Офіційний сайт фестивалю

Туристичний сайт Фукуоки

 

Залишити коментарLeave a Reply

Ви повинні зареєструватися , щоб опублікувати коментар.