Фестиваль Гіон Мацурі - найграндіозніше свято Кіото

Ця неймовірна вуличниа вистава щорічно приваблює в стару столицю Японії понад 1 мільйон туристів, які збираються на центральних вулицях Кіото, щоб помилуватися процесіями величезних колісниць хоко, оздоблених паланкінів яма, а також парадом гейш і дітей, одягнених в традиційний одяг ....

Свято Гіон вважається одним з найбільших і найдавніших фестивалів, що проводяться сьогодні в Японії. Він з”явився в кіотському районі Гіон ще у 869 році як масовий ритуал вигнання злих духів, що викликають епідемії, пожежі та інші стихійні лиха. В середині липня священики синтоїстського храму ясак організовували ходу, в процесії якої по Кіото урочисто проносили на паланкінах святища-мікосі, віддаючи всенародну хвалу божествам, мешкаючих у них.

Кожен день протягом місяця, починаючи з 1 та закінчуючи 31 липня, на центральних вулицях відбуваються різні дійства. Але самими цікавими є 14-16 липня (хід yoіяма), 17 липня (парад колісниць ямабоко і процесія мікосі від святилища ясак-Дзіндзя), 24 липня (повернення мікосі в святилище ясак-Дзіндзя).

Кульмінацією фестивалю є 17 липня, коли вулицями міста проходить процесія Ямабоко (25 паланкінів яма та 7 возів хоко). Хоко (боко) - це величезні двоповерхові, прикрашені картинами на шовку, ліхтариками і прапорцями, колісниці старовинної конструкції. Попереду їдуть два чоловіки в білих шатах з віялами та командують рухом. Також на колісниці їдуть музиканти, а чоловіки на даху розкидають у натовп тимаки - пучки рисової соломи, загорнуті в бамбукові листя - амулет для здоров'я на цілий рік. Вози тягнуть за канати десятки чоловіків. Але особливо важко доводиться їм на поворотах, тому що старовинна конструкція візка не передбачає повороту осі коліс. Для того, щоб розгорнути цей багатотонний велетень на 90 градусів, доводиться стелити під колеса свіжий бамбук, политий водою, і з усіх сил штовхати в «корму» вози - саме таким чином в стародавні часи і повертали колісницю. Яма - це великі паланкіни (вагою від 1,2 до 1,6 тон), які несуть 14-24 людини. Яма прикрашені статуями героїв і картинами на шовку.

Програма Гіон Мацурі доповнена численними культурними елементами - маскарадом, музикою, танцями, парадом фестивальних платформ, - що роблять це сакральне свято схожим на веселе карнавальне гуляння.

Під час фестивалю Гіон усі традиційні лавки і магазини, а також старовинні резиденції виставляють на загальний огляд свої реліквії, скарби і багатства. Тому навіть проста прогулянка вулицями Кіото залишить у вас незабутні враження!

Залишити коментарLeave a Reply

Ви повинні зареєструватися , щоб опублікувати коментар.