Сіті-Го-Сан — свято дітей у Японії

15 листопада або на тижні, який включає 15 листопада, по всій території Японії можна спостерігати яскраво вдягнених, симпатичних, в ошатних кімоно дітей. Всі вони спішать до батьків та бабусь-дідусів в храми. А все тому, що у ці дні відзначають улюблене всіма свято - Сіті-Го-Сан. Назва свята перекладається досить просто - Сіті - сім, Го - п'ять, Сан - три. 

Багато традицій та обрядів супроводжують свято дітей. Найбільш відомим та старовинним є обряд для хлопчиків та дівчат віков 3 років. Цей обряд називається каміокі - "збережене волосся". У древній Японії дітіей голили наголо, щоб потім у них росло гарне та міцне волосся. 

Для дівчаток найбільш важливим є вік 7 років. У цей день їм уперше зав'язують пояс для кімоно - обі. Цей обряд називають обі-токі, що в перекладі - зміна пояса. Це символізує дорослішання. У Японії вік 7 років вважається найбільш важливим. Як тільки цей вік закінчується, бережливе та поблажливе ставлення батьків до дітей змінюється на більш строге та серйозне. 

Але саме у свято Сіті-Го-Сан діти являються головними властелинами атмосфери. У житті дітей це свято назавжди залишиться найяскравішим та щасливим днем. Відвідування храму - основний та важливий звичай свята дітей. Гарно вдягнені хлопчики трьох та п'яти років і дівчата трьох та семи років приходять разом з батьками до синтоїстського храму. Вони висловлюють вдячність богам за щасливу долю дітей, а також за їх здоров'я. Неможливо уявити це свято без традиційних солодощів - тітосе-аме, котрі символізують довгу та щасливу долю. 

За сотні років існування Сіті-Го-Сан обряди і звичаї змінювались не раз, але одне залишається сталим - щире бажання батьків надати безпеку своїм дітям, зробити все, щоб їх життя було довгим та щасливим. 

Залишити коментарLeave a Reply

Ви повинні зареєструватися , щоб опублікувати коментар.