Фестиваль ліхтарів Небута мацурі в Аоморі

Опубліковано26.07.2019 автор

Грандіозне світлове шоу Аоморі Небута мацурі - видовищний японський фестиваль другої половини літа, а також один з трьох найбільших культурних свят регіону Тохоку.

Щорічно з 2 по 7 серпня місто Аоморі на північному узбережжі острова Хонсю перетворюється в арену для неймовірного свята, головними героями якого є гігантські фігурні ліхтарі небута.

У кожного фестивалю своя легенда. Часто вона пов'язана з чудовим зціленням. Історія Аоморі Небута мацурі розповідає про війну, а саме про військову хитрість. За легендою, полководець Саканоуе-но Тамурамаро, що служив імператору наприкінці VIII - початку IX століть, вигадав спосіб перехитрити армію варварів. За наказом воєначальника, з бамбука і тканини спорудили величезні ліхтарі, що зображують гігантських казкових чудовиськ і воїнів. Увечері рукотворні чудовиська засвітилися і пішли в атаку. Ворожі солдати злякались - на стороні японського імператора воюють демони! І бігли з поля бою ... З тих пір перемогу над варварами відзначають святом. Сяючі фігури возять по місту на величезних платформах. Хода супроводжується танцями, енергійними речівками, барабанним боєм. Світлошумова какофонія покликана розбудити добрих, але сонних духів. Їм час, нарешті, прокинутися і подбати про врожай.

Місцеві команди працюють над створенням 24 величезних платформ, корпуси яких покриваються традиційно японським папером васі. На платформі можуть бути зображені японські божества, міфічні створіння, історичні особистості та сучасні актори театрів кабукі й японського телебачення. Ці вигадливі зображення підсвічуються зсередини тисячами різнокольорових вогнів. Хода проходить у нічний час, і платформи виглядають неймовірно ефектно. Довжина маршруту в Аоморі становить близько 3 км. Тисячі людей беруть участь у параді з платформами, барабанами тайко, флейтами, цимбалами і танцями в національних костюмах. Святкову атмосферу оживляють стрибки одягнених в яскравий одяг танцюристів хането і вигуки «Рассе ра!». Від виду яскравих, барвистих платформ, котрі прямують у ночі серед музикантів і танцюристів, захоплює дух.

Глядачі приходять у захват при вигляді довгої процесії гігантських фігур у супроводі святкової музики Хаясі та стрибків танцюристів хането. Процесія свята Небута проводиться кожну ніч з 2 по 6 серпня. В останній день, 7 серпня, парад проводиться в другій половині дня, а в нічний час глядачі можуть помилуватися видовищем параду на воді - деякі з фігур вантажать на човни і везуть по затоці Муцу. Все це супроводжується грандіозним феєрверком.

Меню

Налаштування