Фестиваль зірок Танабата мацурі в Сендаї

Опубліковано26.07.2019 автор

З 6 по 8 серпня в Сендаї - столиці префектури Міягі в північному регіоні Тохоку, - проходить романтичний фестиваль Танабата мацурі. Його також порівнюють з Днем Святого Валентина. Більшість провінцій святкує Танабата 7 липня, і тільки в Сендаї цей фестиваль проводять через місяць. На свято приїжджає близько 2 мільйонів туристів.

Сюжет давньої китайської казки послужив основою цього романтичного свята. Юна красуня Оріхіме полюбила прекрасного юнака Хікобосі. Але дівчина була принцесою ткалею, дочкою майстерного ткача, а її коханий - пастухом (Волопасом). Таким мезальянсом виявився незадоволений батько Оріхіме. Він розлучив щасливу пару, розвівши закоханих по берегах великої ріки. І тільки раз на рік юнак і дівчина можуть зустрітися.

Насправді, герої казки - дві зірки, які на небосхилі знаходяться один проти одного і розділені Чумацьким Шляхом. Це Пастух (зірка Альтаїр в сузір'ї Орла) і Ткаля (зірка Вега в сузір'ї Ліри), яку по-японськи називають Танабата.

Під час свята, місто прикрашають величезними конструкціями з кольорових стрічок, вулиці перетворюються в екзотичні джунглі, будинки обважують орігамі-оберегами. Головним символом Танабата стали паперові смужки з побажаннями Танзак. У дні свята вони прикріплюються на бамбукових гілках Сасу перед кожним будинком, магазином чи громадським закладом. Величезні Сасу, прикрашені довгими стрічками і ліхтарями, вивішуються на тросах посередині центральних вулиць міст Японії, які з нагоди урочистостей стають пішохідними. На більшості таких композицій залишені вільні листочки, щоб кожен бажаючий зміг залишити там своє побажання. Ще однією традицією цього японського свята вважається носіння дівчатами елегантного різновиду кімоно юката.

Під час Танабата мацурі покладається милуватися нічним небом. Вважається, що будь-яке бажання, загадане при зірках під час свята Танабата, здійсниться.

Меню

Налаштування