Кімоно

Опубліковано01.01.2016 автор

Одним з найпопулярніших елементів одягу є кімоно, яке має вікову історію, а історія означає для японців дуже багато, адже вона така незвичайна і цікава, що вони можуть похвалитися унікальністю свого костюма.

Кімоно - це елемент культури і декоративного мистецтва, який уособлює собою етику і естетику японського народу, особливості його традицій і культурної спадщини. Кімоно є національним костюмом Японії, тому до нього таке дбайливе і обережне ставлення. Адже, як і будь-який національний костюм іншої країни, кімоно покликане показувати життя людей, свого народу, висловлюючи його характер.

Особливо велику популярність кімоно набуло в ХХ столітті. Саме в той час такі мотиви, деталі, тип крою і силует застосовувалися в міжнародній моді, проте і зараз іноземці ставляться до кімоно як до особливої галузі японської культури.

Дуже багато представників західного світу, які присвячують досить багато часу вивченню японської мови, літератури, музики, вміють проводити чайну церемонію, здатні складати ікебану і освоюють бойові мистецтва, так і не навчилися поводитися з традиційним кімоно. Процес одягання кімоно вимагає вправності і знання справи, адже щоб воно вдало лягло по фігурі і створило ілюзію стрункості, якщо такої немає, потрібно докласти чимало зусиль.

Кімоно - це унікальний елемент одягу японців, це, свого роду, психологічний фокус, який створюється за допомогою рухів і малюнка. Японка, одягнена в кімоно, є еталоном грації, жіночності і справжньої краси, яка приваблює своєю м'якістю і скромною чарівністю.

Гарне кімоно коштує дуже дорого. Матеріал для нього зазвичай тчуть і розписують вручну. При цьому застосовують канитель зі срібла і золота, а при фарбуванні - присипку із золотих і срібних порошків. Зшити парадне кімоно візьметься тільки майстер: необхідно так підібрати тканину, щоб візерунок органічно перетікав зі спини на груди і рукава і складалося враження, що це не просто одяг, а закінчений витвір мистецтва. Дорогоцінні старовинні зразки кімоно займають почесне місце в музеях, дбайливо зберігаються в сім'ях, передаючись із покоління в покоління. Утримувати традиційний гардероб в сучасній Японії можуть тільки дуже багаті люди, а також актори традиційних театрів Але і Кабукі, для яких кімоно - сценічний костюм, на його придбання їм виплачується державна дотація.

Візерунки кімоно найчастіше - це природні явища, пори року, поетичні малюнки. На даний час кімоно вже не користується такою популярністю як раніше, коли його одягали для повсякденного носіння. Тепер такий національний костюм японці одягають на виключно великі свята, які пов'язані з урочистими подіями.

Дуже часто на новорічне свято можна побачити японських дівчат, головним одягом яких є кімоно з хутряною опушкою уздовж ворота. Такі ж гарні кімоно, тільки без хутра, надягає більшість японців під час святкування офіційного заходу Дня повноліття, в якому беруть участь 20-річні громадяни в січні.

Через деякий час, в березні, на вулицях японських мегаполісів можна побачити дівчат у світлих однотонних кімоно в поєднанні з темними Хакамі - це такі складчасті спідниці-брюки, які зав'язуються поверх кімоно трохи вище лінії пояса. Такі кімоно одягають японки-випускниці, в той день, коли їм вручають дипломи.

Чоловічі кімоно, зрозуміло, не такі яскраві і барвисті, як жіночі. Однак, японці бездоганно виглядають в офіційних костюмах, частиною якого є хакама. Чоловіки досить рідко одягають кімоно, рідше, ніж представниці прекрасної статі. Головним чином, це люди творчих професій і інтелігенти.

Не так давно японськими дизайнерами було придумано зовсім нове кімоно, засноване на традиційних принципах виготовлення. Таке вбрання було створено спеціально для іноземних туристів і представляє собою наступне: зовнішній вигляд і крій залишилися незмінними, змінився пояс, тепер його стало легше зав'язувати. Крім цього, таке кімоно, на відміну від його попередників, можна прати.

Меню

Налаштування