Коли вирушати до Японії

Опубліковано01.01.2016 автор

Японія - це країна, яку можна відвідувати протягом цілого року. По-перше, вона настільки різна за кліматичними умовами, що в один і той же час на Хоккайдо можна кататися на гірських лижах і ліпити сніговиків, а на Окінаві купатися в морі. По-друге, в Японії, за винятком Хоккайдо, погода в цілому плюсова і немає такої зими, як у нас, бо взимку щось цвіте, щось росте, одним словом - рослинне життя ніколи не припиняється. Сьогодні тільки 15 лютого, а в префектурі Осака вже розцвіла слива. Проте, є певні особливості, які все-таки краще знати, аби бути впевненим, що в Японії ви побачите те, на що сподівалися.

Треба знати, що в Японії відсутнє центральне отоплення, і досить високі денні температури в зимові місяці не повинні вводити вас в оману.

Температура повітря в приміщенні буде приблизно така ж, як і на вулиці, а це достатньо холодно. Існують різні способи обігріву будівель, в основному це кондиціонери.

Треба знати про сезон дощів (цую), коли практично щодня йдуть дощі і вологість повітря досягає 100%. На Хоккайдо, наприклад, сезон дощів відсутній, на Окінаві - продовжується з початку травня до середини червня, а на іншій території Японії сезон дощів починається в червні і закінчується в середині липня. Не завжди цую означає безперервну зливу, але сіра погода в цей період забезпечена.

Проте, і в цю пору є що подивитися прекрасного в Японії. Під час сезону дощів буйним цвітом квітнуть гортензії. По найкрасивіших місцях країни передбачені спеціальні тури. У дощову погоду приємно відвідувати гарячі джерела (онсен) та деякі храми. Але в цілому сезон дощів не найвдаліший час для подорожі до Японії. Позитивним є те, що самі японці не люблять подорожувати в цей період, а тому буде простіше пересуватися країною і поселятися в готелях.

Також радимо вам уникати пікових туристичних сезонів, а саме: Новорічний сезон (як правило - це із середини грудня до Нового року), Золотий Тиждень (з 29 квітня по 5 травня) і середина серпня, коли по всій Японії проходить фестиваль Обон (святкування на честь предків). У цей період перельоти дорожчі, ціни на житло зростають удвічі, а то навіть утричі. Але якщо ваш вибір припав саме на один із цих періодів, то потурбуйтеся про завчасне бронювання всіх необхідних послуг (готель, переліт, транспорт тощо).

Отже, коротко про переваги всіх пір року:

Взимку в Японії сухо, відносно тепло, активність, за винятком новорічного тижня, невелика, що дозволяє непогано провести час в туристичних поїздках та відвідати історичні місця. На Хоккайдо можна зайнятися зимовими видами спорту та відвідати в лютому грандіозний, відомий в усьому світі, сніговий фестиваль.

Весна - чудова пора року, коли вся земля прокидається від зимового сну, і практично вся країна оповита ніжною чаруючою сакурою. Настає святкування ханамі, цвітінням вишень любуються всі: і місцеві жителі, і приїжджі іноземці. Це, мабуть, найкраща пора року.

Літо - прекрасне саме по собі, а в Японії - це буяння різноманітних фарб і квітів. Японці надзвичайно бережно ставляться до природи і до своєї історії. Влітку можна відвідати храми і музеї під відкритим небом, святі місця, гори, де легше переносяться спека і вологість, відпочити на побережжі або відправитися на острови, неповторні й унікальні за своїм походженням.

Осінь для японців схожа на весну, тому що знову настає пора насолодження природою, зокрема чудовим багряним цвітом момідзі. Ліси та парки одягаються в яскраве вбрання, і цією неповторною красою можна милуватися практично до зими.

Щиро бажаємо вам приємної подорожі в будь-який обраний вами період часу!

Тег: сезони

Меню

Налаштування