Сейдзін но хі - свято повноліття в Японії

Опубліковано14.01.2020 автор

Щороку в другий понеділок січня в Японії відзначається державне свято Сейдзін но хі - день повноліття. Воно у японців настає в 20 років, і в цей день країна вітає всіх юнаків і дівчат, хто нещодавно відзначив свій ювілей.

До середини XIX століття юнаки і дівчата в Японії ставали дорослими в різний час. У синтоїзмі ця церемонія називалася гемпуку. Хлопчикам голили локони над чолом і заплітали кіску - ебосі, зачіска дорослого чоловіка. Одночасно з цим він міняв дитяче ім'я на доросле. Дівчата за допомогою старших в перший раз надягали кімоно дорослого крою, чорнили зуби, голили брови. Ця церемонія називалася могі. По завершенні хлопчики і дівчатка вважалися дорослими і мали право вступати в шлюб.

На свято Сейдзін-но-хі нові дорослі приймають поздоровлення, напуття і пам'ятні подарунки. По всій країні організовуються офіційні церемонії і вечірки, на які дівчата одягаються в яскраві традиційні японські вінтажні кімоно - фурісоде (рукава що розвіваються). Юнаки одягаються в строгі чорні костюми або чоловічі кімоно.

Традиційно 20-річні юнаки та дівчата відвідують храм для урочистої молитви і святкових церемоній. У храмі Мейдзі в їх честь влаштовується момоте сікі - ритуал лучників, який відкривають двоє священиків, одягнених в біле. Вони пускають дві затуплені стріли, що видають в польоті гучний свист. Після них з луків стріляють яскраво одягнені юнаки. Після урочистих і обов'язкових церемоній, ритуалів і поздоровлень святкування завершується в барах, ресторанах або клубах.

13 червня 2018 року вік повноліття був вперше знижений з моменту його встановлення. За новим законом, який вступає в силу з 2022 року, повнолітнім громадянин вважається з настанням повних 18 років.

Меню

Налаштування